Uvedené hry

Snažíme se stále zkoušet něco nového, máme za sebou dvě původní autorské hry,
pohádku, středověkou frašku ale taky třeba černou detektivní komedii.
Divadlo má prostě svoje kouzlo. Snad okouzlilo také vás.


Dostihy

Dostihy

Tragikomedie o přátelství, náhodách a hrdinství

Dostihy jsou naší druhou autorskou hrou. Příběh vypráví o třech kamarádech Bohoušovi, Lídě a Mariovi, které kdysi spojoval někdo, kdo už mezi nimi není. Scházejí se už šest let na stejném místě a hrají stále stejnou stolní hru. Ve snaze rozbít tuhle všední rutinu se rozhodnou zkusit něco nového. Události se však náhle vymknou kontrole a začne jít o život.

Pro hroutící se přátelství nastává poslední opravdový test.

Ve hře se prolíná skutečný příběh se vzpomínkami na zemřelou kamarádu Hanku. Nově se v představení objevují také hudební vstupy ze snů Lídy, která má díky tomu zvláštní schopnost vycítit blížící se nebezpečí.

Scénář ke stažení

Scénář Dostihy

Divadlo Opera Žatec - Dostihy
Divadlo Opera Žatec - Dostihy
Divadlo Opera Žatec - Dostihy

Přadleny

Přadleny

Pohádková komedie o veliké lenosti

Po Požíračích leknínů jsme si chtěli zkusit něco odlehčenějšího a pohádka o třech přadlenách nám přišla jako dobré téma. Je totiž v mnoha ohledech výjimečná.

Hlavní hrdinkou je Liduška, která je pověstná svou leností a přestože se dostane do situace, která by ji mohla změnit k lepšímu, nestane se tak a vše za ni vyřeší opět někdo jiný. Žádné poučení se nekoná. Proto jsme také na programu uváděli drobné varování, že pohádka není výchovná.

V naší verzi jsme navíc trochu zvýraznili ostatní charaktery. Královna je přísná a nesnese zahálku, král pije a princ by mohl s Liduškou v lenosti soutěžit. Proto si také ti dva tak báječně rozumí...

Scénář ke stažení

Scénář Přadleny

Divadlo Opera Žatec - Přadleny
Divadlo Opera Žatec - Přadleny
Divadlo Opera Žatec - Přadleny

Požírači leknínů

Požírači leknínů

Naše země je plná možností. Přijďte k nám. Hezky se posaďte a zkuste zapomenout. Nemusíte nic dělat, nic řešit, nad ničím truchlit, ...nemusíte se vracet.

Po létech v ústraní hledá spisovatel Hynek Šefr téma pro svůj nový román. Místo něj nachází ženu, která se nápadně podobá postavě z jeho nejslavnější knihy. Otázka, kdo ve skutečnosti tato žena je a proč se vydává za hrdinku z jeho románu, se pro zkrachovalého pohádkáře stává posedlostí i terapií zároveň.

Tato hra byla naším prvním autorským počinem. Cílem bylo udělat moderní představení, které přiláká do divadla také mladé lidi.

Abychom inscenaci zachovali a zároveň zkusili něco nového, natočili jsme Požírače leknínů také jako film. Přestože byl původní cíl natočit představení takové, jaké bylo, obě verze se nakonec lišily. Na rozdíl od divadla vznikla také k filmu originální hudba od kapely Furt Rovně.

Další odkazy

Scénář Požírači leknínů
Film Požírači leknínů

Divadlo Opera Žatec - Požírači leknínů
Divadlo Opera Žatec - Požírači leknínů
Divadlo Opera Žatec - Požírači leknínů

Mlhavé vyhlídky

Mlhavé vyhlídky

Rodinná hrobka je určena výhradně pro rodinnou potřebu. Jak se tam jednou usadí někdo cizí, pohrnou se tam všichni.

Hra Mlhavé vyhlídky se odehrává na jednom zašlém staroanglickém sídle, daleko od civilzace. Rodina Tombů, která zde po celá staletí přebývá, už poněkud ztratila krok s tepem moderní doby, ale to tu nikoho netrápí. Každý je ponořen do svého vlastního světa podezřelých zálib a o víc se nestará. Situace se ale radikálně změní po smrti starého pana Tomba. Ve vzduchu totiž visí choulostivá otázka: Kdo kolik zdedí?

Mlhavé vyhlídky byly naší první hrou pod hlavičkou Opera Žatec. Hra měla poměrně velký divácký úspěch a sklidila také řadu ocenění.

Divadlo Opera Žatec - Mlhavé vyhlídky
Divadlo Opera Žatec - Mlhavé vyhlídky
Divadlo Opera Žatec - Mlhavé vyhlídky

Ostatní aktivity

Další aktivity

Přestože jsme sál Jitřenky už před nějakou dobou opustili, s loutkáři i nadále spolupracujeme. Vznikla díky tomu spousta pěkných pohádek a také jeden loutkový horor.

I další naše aktivity se točí kolem kulturního dění v Žatci. Nově teď pořádáme během Noci literatury scénické čtení v komunitním čajovém, kulturním a vzdělávacím klubu Budík.

Další odkazy

Loutkoherecká Jitřenka Žatec
Facebook Opera Žatec
Facebook Film s přívlastkem
Komunitní centrum Budík

Divadlo Opera Žatec - Další aktivity
Divadlo Opera Žatec - Další aktivity
Divadlo Opera Žatec - Další aktivity